Porozumiewanie się w językach obcych kluczową kompetencją społeczeństwa XXI wieku”

Jak zwykle, Medyk uczestniczył w dorocznej konferencji nauczycieli języków obcych województwa lubuskiego z okazji Europejskiego Dnia Języków, która odbyła się 29 września 2017 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Patronat nad spotkaniem objęły kolejny raz Marszałek Województwa Lubuskiego Pani Elżbieta Anna Polak oraz Lubuski Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa. Organizatorzy: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze na czele z nową Dyrektor  Panią Lidią Bugierą, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra, Wydawnictwo Pearson oraz Wydawnictwo Macmillan, zapewnili uczestnikom inspirujące prezentacje tematyczne dotyczące nowości w przepisach oświatowych i metodyki nauczania oraz szeroki wybór materiałów dydaktycznych. Konferencji towarzyszył kiermasz wiodących wydawnictw oraz księgarni językowych.

Przekazuję również dla chętnych uczniów i słuchaczy, uzyskane podczas konferencji od konsultantki ODN Pani Magdaleny Szendi  informacje, dotyczące oferty nauczania języków obcych w Akademii Języków Obcych ODN – są to komplementarne w stosunku do JOZ w Medyku kursy zwiększające kompetencje z zakresu języka ogólnego. Więcej szczegółów:

http://www.odn.zgora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=28&Itemid=160

Osoby dorosłe, pragnące potwierdzić swoje kwalifikacje z zakresu języka angielskiego ogólnego, ODN w Zielonej Górze zaprasza na egzaminy PTE General. Można zarejestrować się przez stronę internetową. Więcej o ofercie akredytowanego centrum egzaminacyjnego Pearson Language Assessments:

http://www.odn.zgora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=36&Itemid=270

Po informacje, dotyczące ewentualnych kursów dodatkowych z zakresu języka angielskiego czy niemieckiego, które mogę poprowadzić na podstawie niezmiennie aktualnego zgłoszenia Dyrekcji Medyka, zapraszam do sali nr 70 w przerwach moich zajęć – mgr Zofia Rosochacka.

Skip to content