Nasi słuchacze uczestniczyli w praktycznych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania słuchaczki zdobywały wiedzę i doskonaliły umięjętności związane z postępowaniem w sytuacjach zagrożenia życia, ucząc się m.in stosowania pozycji bezpiecznych tj. pozycja boczna ustalona, pozycja KO oraz pozycja Simsa przy udzielaniu pomocy osobie nieprzytomnej. Słuchacze ćwiczyli także zakładanie opatrunku uciskowego oraz opaski uciskowej w przypadku krwotoków